Rss Facebook
2017
Gruodis
18
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Architektė A. Kaušpėdienė: reikia išryškinti Kauno spalvas  0

2017-06-19
Architektė Audra Kaušpėdienė. Kaunas.lt nuotr.

"Skleidžiame ambasadorių grybieną, kad ji apimtų kuo daugiau Kauno", – šypsodamasi paaiškina, kuo šiuo metu užsiima, architektė Audra Kaušpėdienė, tapusi "Kaunas 2022" ambasadorių prezidente.

Architektai kaip mediatoriai

Projekto "Kaunas Europos kultūros sostinė 2022" (arba "Kaunas 2022") ambasadoriai – žinomi menininkai ir kiti kultūros lauko veikėjai, skleidžiantys informaciją apie projektą, ieškantys būdų, kaip padidinti miesto patrauklumą.

Iš 27 ambasadorių būrio A.Kaušpėdienė prezidente išrinkta beveik vienbalsiai. Matyt, įžvelgę architektams būdingą gebėjimą rasti bendrą kalbą su įvairiausio plauko žmonėmis, ambasadoriai jai patikėjo savotišką tarpininko vaidmenį.

"Architektai kaip tikri mediatoriai nuo seno vienija visą miesto kūrybinę ir ne tik kūrybinę bendruomenę. Jie moka ir gali rasti bendrą kalbą. Galbūt tam turi įtakos tai, kad mes, architektai, tiesiog privalome komunikuoti, dirbti komandose, įrodyti savo idėjų svarbą – priešingu atveju nesulauksime jų įgyvendinimo", – pastebi A.Kaušpėdienė. Pasak jos, architektams tarpininko, gebančiojo sujungti, suvienyti vaidmuo labai tinka.

Simboliška, kad ambasadorių prezidentė atstovauja Kauno architektams, nes ši bendruomenė čia – išskirtinė. "Mūsų bendruomenė Kaune visada buvo gyva ir gebanti draugauti tarpusavyje. Taip tikrai ne visada atsitinka su profesinėmis gildijomis – juk konkurencija nužudo draugystę", – pasak A.Kaušpėdienės, Architekto diena, Kaune švenčiama liepos 1 d., yra galingas reiškinys, kai architektai išeina į gatves, eksponuoja savo darbus.

Kauno Europos kultūros sostinės ambasadorių prezidentas renkamas vieniems metams. Iki 2022 m. kasmet jo vaidmuo, kaip ir svarbiausi metų uždaviniai ir darbai, keisis. A.Kaušpėdienės žodžiais, dabar vienas pirmųjų uždavinių yra rudenį planuojamas projekto "Kaunas 2022" namų, arba biuro, projektavimas ir įrengimas. Buvusios Kauno turizmo informacijos centro patalpos (Laisvės al. 36) turės pakeisti rūbą. Šiuo metu rengiamos sąlygos interjero konkursui, kad biurui apibūdinti labiausiai tiktų žodis "šiuolaikinis". "Projekto "Kaunas 2022" biuras jau šį rudenį taps svarbia vieta prisijungti ir užmegzti KAUNtaktą!" – įsitikinusi žinoma architektė.

Ambasadorių skaičius augs

Planuojama, kad projekto ambasadorių skaičius augs – bus dairomasi naujų, jaunų ir talentingų žmonių, kurie ieškos būdų suvienyti kultūrą, verslą, technologijas ir kitas sritis bendram tikslui – naujam Kauno miesto veidui kurti ir kultūros tempui skatinti.

"Vis dėlto ambasadorių skaičius turėtų būti baigtinis – toks, kad būtų įmanoma susikalbėti. Be to, mums būtina turėti savo komunikacinę mediją, aktyviai reikštis žodžiu ir raštu, nuolat gyvai komunikuoti. Idėjų etape ambasadoriai kaip tik turi pateikti po tris pasiūlymus, kaip jie pasirengę prisidėti prie projekto, tačiau visi gali tapti laidininkais, mediatoriais tarp "Kaunas 2022" komandos ir sferos, kuriai jie atstovauja, – savo viziją pristato pašnekovė. – Pildant ambasadorių sąrašą ir yra svarbiausia kiek galima platesnį kultūros tinklą nunerti, o ambasadoriai yra to tinklo mazgai. Kol kas kultūrinis veiksmas Kaune vyksta nedideliame miesto areale. Kultūros decentralizacija ir kultūrinių teisių kiekvienam užtikrinimas – vienas svarbiausių projekto tikslų."

Pasak A.Kaušpėdienės, kultūros vietų ir įvykių tinklas plės savo ribas, kelsis į kiemus, mikrorajonus, pasieks kiekvieną, norintįjį ir galintįjį prisidėti.

 

Vaida Milkova

Kaunodiena.lt, 2017 06 18

Daugiau skaitykite: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/architekte-kauspediene-reikia-isryskinti-kauno-spalvas-816532

 


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*