Rss Facebook
2017
Gruodis
13
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

R. Rimšienės jubiliejinė tapybos darbų paroda „Minčių skaitiniai“ 0

www.kamane.lt, 2017-12-03
R. Rimšienė. „Minčių skaitiniai XVIII“, 2017. Drobė, akrilas, 110x150 cm

Gruodžio 8 d. 16.30 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) atidaroma tapytojos Ritos Rimšienės jubiliejinė tapybos darbų paroda „Minčių skaitiniai“.

 R. Rimšienė gyvena ir kuria Kaune: ji yra baigusi Kauno politechnikos institutą (dabar Kauno technologijos universitetas), įgijusi cheminės technologijos, inžinierės technologės specialybę, o 2002 metais baigė to paties universiteto ekonomikos fakultetą, tapo finansų vadybos ir verslo administravimo magistre. Tapyti pradėjo prieš dešimtį metų. O postūmį tapyti davė pažintis su dviem žinomais dailininkais ir iš vyro gauta dovana – dailės reikmenų rinkinys. Tokia buvo atėjimo į dailės pasaulį pradžia. Autorės kūrybinio kelio formavimuisi įtakos turėjo menininkai:  Vytautas Kusas ir  Antanas Obcarskas.

R. Rimšienė yra surengusi 22 personalines parodas, dalyvavo 28-iose grupinėse parodose.   Pastaraisiais metais ji pati organizuoja kūrybos plenerus. Tapytoja parodoje pristato 30 naujų darbų, kurie yra sukurti 2017 metais. Visi jie turi tą patį pavadinimą „Minčių skaitiniai“. Dailininkė abstrakčiose didelio formato drobėse reflektuoja minties kelią, mąstymo ir minties laisvę: svarsto, jaučia, fiksuoja, įkūnija, „užrašo“ mintį menine kalba, suteikia jai spalvą ir formą, pateikia skirtingas variacijas ir nusako emocijas.

Tapytojos meninė stilistika nuo pat pirmųjų parodų išsiskiria abstrakcija ir ypatinga koloristine ekspresija. Ankstesnėse personalinėse parodose autorė yra pristačiusi tapybos darbų ciklus „Pokalbis“, „Malonūs prisiminimai“ ir „Viliojantis ritmas“, o savo naujausiu ciklu R. Rimšienė kviečia žiūrovą improvizuotam dialogui apie paslaptingą minties labirintą. Autorės kuriamas naratyvas nuosekliai atveria abstrakčiąją minties, idėjos temą. Šio ciklo darbuose labai svarbus emocinis krūvis, papildomas kontekstas, atveriantis vidinio ir išorinio pasaulių sąsajas.

Parodoje eksponuojamuose darbuose  dominuoja be galo įvairūs koloritai (rusvi, melsvi, violetiniai, raudoni), ieškoma, eksperimentuojama, ryškinamos paralelės ir kontrastai. Šių paveikslų meninėje kompozicijoje ryški sekos, skaičiaus, kodo meditatyvinė išraiška, mėginimas ieškoti kuo intensyvesnės minties vizualizacijos ir įvairovės. Menininkės kūryboje dominuoja abstrakcijos erdvė, ryškinanti emocinį išgyvenimą, minties atsiradimą ir jos kelią.

Parodoje pristatomas skirtingų koloristinių atspalvių tapybos darbų ciklas „Minčių skaitiniai“ sudaro vientisą pasakojimą, kuriame dominuoja abstrakčios linijos, abstrakčiųjų akcentų bei simbolių raiška. Didelio formato drobės tik išryškina dekoratyvumą. Fragmentuotas pasakojimas sukuria ne tik betarpišką nuotaiką, bet ir įtraukia žiūrovą į svarstymų, fantazijų, emocinių išgyvenimų pasaulį.

Paroda veiks iki sausio 6 d.

Parodą rengia VšĮ „Gabrielės meno galerija“, parodos partneris – Kauno miesto muziejus.

Plačiau apie R. Rimšienės kūrybą: R. Venckaus straipsnyje Minties skaitiniai arba tapybiška savianalizė.

 

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė 


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*