Rss Facebook
2017
Gruodis
18
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Parodos „Pinhole / Camera obscura #2“ fotoreportažas 0

www.kamane.lt, 2017-04-28
Mindaugo Česlikausko darbai

Po penkerių metų pertraukos Kaune atidaryta pinhole fotografijų paroda „Pinhole / Camera obscura # 2“. Pirmoji ekspozicija vyko 2012 metais Fluxus ministerijoje. Tais metais dalyvavo dvidešimt autorių iš penkių Lietuvos miestų. Tai buvo viena iš pirmųjų ekspozicijų Kaune, skirtų išimtinai tik pinhole technologijai. Antrosios parodos idėja išlieka nepakitusi. Tai dėmesio atkreipimas į konkrečią išraiškos priemonę (Pinhole / Camera obscura) ir variacijas joje.

„Post“ galerijoje atidarytoje grupinėje parodoje „Pinhole / Camera Obscura #2“ savo kūrybą pristatė tokie fotografijos meno meistrai kaip Gintautas Trimakas bei Arūnas Kulikauskas, taip pat jaunesnioji fotomenininkų karta – Giedrius Petrauskas, Vadim Šmakov, Inga Dinga ir Mindaugas Česlikauskas. Menininkai eksponavo fotografijų serijas/ciklus ir parodė pakankamai skirtingus rezultatus, atsispirdami nuo to paties pradinio taško – pinhole technologijos.

Visi dalyvaujantys autoriai savo kūryboje savotiškai pritaiko pinhole techniką, atskleisdami skirtingus šios technikos aspektus ir kūrybiškus jų panaudojimus. Variacija šioje technikoje yra plati, spalvinga ir tai puikiai atskleidžia eksponuojami menininkai.

Parodos autoriai ir jų darbai nėra vienintelis traukos objektas „Post“ galerijoje. Viena iš dviejų galerijos parodų salių paversta į milžinišką camera obscura, kurioje saulėtomis dienomis galima gyvai pamatyti, kaip veikia pinhole technika. Aklinai uždengus langus ir palikus tik mažą ertmę šviesai patekti, patalpa virsta gyva Kauno panoramos camera obscura.

Pinhole fotografijos kūrybinės dirbtuvės. Pasaulinė pinhole diena

Taip pat balandžio 30 d. „Post“ galerijoje bus organizuojamos pinhole kūrybinės dirbtuvės. Dalyviai išmoks pasigaminti savo kameras, išgirs kameros veikimo principus bei susipažins su keletu skirtingų autorių dirbančių skirtingomis technologijomis. Balandžio 30 d. yra Pasaulinė pinhole fotografijos diena. Šią dieną preparuosime savo pasigamintas kameras ir iškarto skanuosime printeriuose.

Parodą „Post“ galerijoje (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas) galite aplankyti iki gegužės 5 dienos.

Darbus, eksponuojamus parodoje galima įsigyti. Kreiptis: postgalerija@gmail.com

Daugiau informacijos: www.postgalerija.lt; https://www.facebook.com/POSTgalerija/

Parodos kuratoriai: Andrius Pukis, Giedrius Petrauskas

Tekstą parengė: Karolina Vitulskytė, Andrius Pukis

Fotoreportažas: Lina Pranaitytė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*