Tapybos darbų instaliacija su muzika „Slinktis“ 0

www.kamane.lt, 2017-12-07
Saulė Želnytė. „Slinktis. Skęstantis debesis“, dr. al., 24x18 cm, 2017

Šiuo metu Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje pristatomas bendras dailininkės Saulės Želnytės ir menininko – muzikos kūrėjo Martyno Jankevičiaus projektas – tapybos darbų instaliacija su muzika „Slinktis“.

Anot autorių, pirminis impulsas bendram projektui buvo pats bendravimas ir dalijimasis kūrybiniais pastebėjimais. Rišantis elementas – Kobo Abės romanas „Moteris smėlynuose". Romanas verbalizavo kūrybinio proceso mintį, kad viskas kaip smėlis nuolat kinta. 

Nors japonų estetikos sąsajos nujaučiamos tiek parodos vizualizacijoje, tiek muzikos motyvuose, visas procesas buvo natūralus ir organiškas, nebuvo jokios tiesioginės intencijos sieti kūrybą su japonų kultūra. Vėlesniam ekspozicijos ir muzikos kūrimui toną davė minimalistinė savo raiška ir forma tapyba.

Kiekvienai miniatiūrai M. Jankevičius suformavo po atskirą popieriaus lakštą, kuris suteikia kūriniui atskirą erdvę, laikiną „namą“. Pati eksponavimo konstrukcija, siūlų jungtys sukuria iliuziją, jog kiekvienas paveikslas ir jo „namas“ yra kažkieno marionetė. Taip tapybos darbų ekspozicija virto instaliacija, kurios erdvę užpildė dramatiška muzika.

S. Želnytė 2001 m. baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, Taikomosios dailės fakultete, Klaipėdoje. Suteiktas menų magistro laipsnis. Menininkė priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai nuo 2014 m. Parodose dalyvauja nuo 1997 m. 2003–2014 m. surengtos 8 personalinės parodos Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje, Liepojoje.

M. Jankevičius, parodai „Slinktis“ kūręs ekspozicijos architektūrą ir muziką, pagal profesiją ir išsilavinimą atstovauja vizualiajam menui. 2003 m Šiaulių universitete įgijęs edukologijos bakalaurą, šiuo metu dirba Lietuvos dailės muziejuje Vilniuje, kur eksponuoja dailės kūrinius. Vis dėlto savo kūrybine veikla yra labiau muzikas – muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Nuo 2006 m. pradėjo naudoti kompiuterines technologijas muzikos kūrime. Internete publikuoja savo muziką slapyvardžiu wasiwasi. Kuria muziką spektakliams.

Paroda veiks iki sausio 3 d.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*