Rss Facebook
2017
Gruodis
18
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kūrybos įvairovė plenere „Minčių krantai“ 1

www.kamane.lt, 2017-08-11
Modestas Malinauskas. „Nekimba“, 2017 m.

Jau ne vienerius metus Dzūkijoje prie Šlavanto ežero vyksta profesionalių dailininkų tapybos bei drožėjų plenerai, kuriuos organizuoja dailininkė Rita Rimšienė. Tapybos pleneras „Minčių krantai“ vyko liepos 31–rugpjūčio 5 dienomis. Plenere sukurtų darbų paroda atidaryta Veisėjų regioninio parko direkcijos pastato erdvėse. Plenere dalyvavo Alfonsas Šuliauskas (Druskininkai), Lina Drižiūtė-Malinauskienė (Kaunas), Modestas Malinauskas (Kaunas), Nelė Jurgelionienė (Kaunas), Vytautas Kusas (Palanga), Zita Tarasevičienė (Kaunas), Rita Rimšienė (Kaunas).

Savaitę trukusio plenero metu dailininkai ne tik tapė, bendravo. Vakarais vykdavo susitikimai su menininkais, plenero dalyviai pristatydavo savo kūrybą: dailininkai Vytautas Kusas, Alfonsas Šuliauskas, Modestas Malinauskas atvėrė savo kūrybos erdves, vyko susitikimas su žinomu latvių kino režisieriumi Janis Streich.

Visų plenere dalyvavusių ir parodoje savo darbus eksponavusių menininkų braižas ir sukurtų paveikslų stilius yra skirtingas. Vieni autoriai parodoje pristato konkrečius objektus, kiti – autoportretus, dar kitų darbų pagrindu ir įkvėpimu tapo Šlavanto ežeras, jo simbolika, kiti pasirinko tapybinės abstrakcijos stilistiką.

A. Šuliauskas pristato plenero metu nutapytą autoportretą, kuriame realistinė stilistika persipina su abstrakčiąja. Autoportrete autorius nemažai dėmesio skiria tiek visumos kompozicijai, tiek detalėms, asmenybės charakterizavimui svarbūs skrybėlė ir akiniai. Portretinės kompozicijos visumą sujungia žalia ir mėlyna spalvos bei jų niuansuoti atspalviai. Akvarelės technika atliktas autoportretas yra ekspresyvus ir dinamiškas. Jame kontrastuoja preciziškas veido kontūras su ekspresyviu fonu, tuo pačiu sukuriamas intriguojantis vaizdinys, kuris kviečia žiūrovą dialogui.

Kaunietė L. Drižiūtė-Malinauskienė plenero parodoje pristato tapybą ant šilko. Kompozicijoje dominuoja augalijos motyvai. Menininkė itin išryškina formos ir spalvos jungtis, improvizuoja ir eksperimentuoja gėlių žiedų stilizacijomis. Jos darbo objektu tapo Šlavanto ežero lelijos, kurių spalvos išryškinamos darbe. L. Malinauskienės darbai yra tapybos ant šilko tradicijos tąsa, jie itin subtilūs, sujungiantys gamtinio motyvo ir dvasinio išgyvenimo harmoniją.

Dailininkas ir poetas V. Kusas parodoje pristato plenero metu nutapytą paveikslą „Eilėraščio deklamavimas“. Tai – subtilia abstrakčia maniera sukurtas paveikslas, kuriame sujungiama filosofinė žodžio, galimo dialogo asociacija su spalva ir forma. Dailininkas pasitelkia subtilias pastelines spalvas, fragmentuotus štrichinius kontūrus, savo darbe palikdamas itin daug poteksčių, kurias turėtų papildyti žiūrovas.

Kaunietis dailininkas M. Malinauskas parodoje pristato darbą „Nekimba“. Itin žaismingas, ryškia koloristika išsiskiriantis darbas primena iliustraciją, kurioje persipina pasakos iliuzijos pasaulis, folklorinė tradicija ir autoriaus fantazija bei išradingumas, „perkeliantis“ žuvis į medžius ir sukuriantis fantasmagoriškąjį vaizdinį.

Dailininkė Nelė Jurgelionienė parodoje pristato paveikslą „Saulės blyksnis šaltame vandenyje“, kuris sukuria abstrahuotą, bet itin dinamišką vandens pasaulio stichiją. Mėlynos ir gelsvos spalvų deriniai kuria konfrontuojančią visumą ir tuo pačiu vienija kontrastingus ramybės ir audros aspektus. Autorė demonstruoja, kaip, naudojant tik kelias spalvas, galima sukurti koloristinę ekspresiją.

Įvairias tapybines stilistikas derinanti dailininkė Z. Tarasevičienė pristato paveikslą „Vakaro iliuzija“. Autorė didelį dėmesį skiria paveikslo faktūrai, dekoratyvumui, paveikslo siužetui, kuris yra prisodrintas daugeliu detalių: abstrahuoti medžiai, architektūros fragmentai, gamtos motyvai kuria fantasmagorinį, kupiną pilnatvės vaizdinį, kuriame suteka daug atspalvių ir formų, tampančių paslaptingo dailininkės pasaulio gija.

Plenero organizatorė ir dailininkė R. Rimšienė parodoje pristato du darbus: „Abstrakcija I“ ir „Liepsnojantis ledas“. Abstrakčios drobės kupinos ekspresijos ir spalvų. Spalvine bei formų prasme dailininkės kuriamas pasaulis yra kaip niekad įvairus, gaivališkas ir dinamiškas, menininkė per spalvines dermes ir kontrastus atskleidžia emocines pasaulio patirtis.

Daugelio plenero parodoje pristatomų menininkų darbuose retai pamatysi konkrečios detalės raišką ar ženklą, visuose jų pasaulio matymas ryškėja per transformuotą konkretybės viziją, kuri kiekviename darbuose yra itin individuali.

Plenero paroda veiks iki rugpjūčio 25 d.

 

Gabrielė Kuizinaitė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*