Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Valstybės diena su „Ekskurso“ komanda 0

www.kamane.lt, 2017-07-12
Lauros Baltkojytės nuotr.

Antrus metus iš eilės liepos 6-ąją „Ekskurso“ komandos organizuotas ekskursijų festivalis „L6“ sukvietė kauniečius ir miesto svečius drauge paminėti Valstybės dienos. Šiuo renginiu savanoriškai susibūrusių entuziastų grupė skatino dalyvius ne tik atrasti Kaune esantį paveldą, susipažinti su mieste gyvenusių žymių asmenų istorijomis, bet ir stiprinti miestiečių tarpusavio ryšius. Nepriklausomybės aikštėje įsikūrusiame festivalio paviljone ekskursijas buvo galima rinktis net iš keturiolikos skirtingų maršrutų: septynių trumpų (maždaug 45 minučių trukmės), aplankant žymius architektūros objektus, bei dvigubai ilgesnių septynių teminių, vestų lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis. 

Paviljone užsiregistravusius dalyvius savanoriai tris dešimtis kartų lydėjo link pasirinktų objektų. Saulėtą dieną kauniečiai ir miesto svečiai galėjo gėrėtis Laisvės alėjos panorama nuo buvusių Valstybės taupomųjų kasų pastato, kuriame dabar įsikūrusi miesto savivaldybė, kartu su kostiumuotu gidu pasinerti į diplomatinio Kauno istoriją, galynėtis su netikėtomis aukščio baimėmis Valstybės spaustuvėje ar išnaršyti naujai Putvinskio gatvėje iškilusį VDU daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą.

Iš Lenkijos atvykę svečiai savo gimtąja kalba buvo supažindinti su Radijo kalno istorijomis. Anglakalbiams pristatyta Kauno modernizmo architektūra bei papasakotos įdomybės iš gyvenimo šalia Kauko laiptų. Ekskursijų lietuvių kalba dalyviai turėjo galimybę susipažinti su dar daugiau miesto pastatų ir istorijų. Per balas iki pat Geležinkelio stoties šokinėjo lietaus neišgąsdintas gausus romantikų būrelis, susigundęs pasekti Vytauto Sirijos Giros romano „Raudonmedžio rojus“ veikėjų pėdsakais literatūrinės ekskursijos metu. Technologijų gerbėjai keliavo toliau nuo centro – tiesiai į Šančiuose įsikūrusį Lietuvos energetikos institutą, kurio darbuotojai atskleidė, kaip jų išradimai padėjo valstybei sutaupyti milijonus, bei padiskutavo su dalyviais apie šalies energetinės nepriklausomybės perspektyvas. Šias temines ekskursijas padėjo surengti kolegos iš Lietuvos energetikos instituto, Vytauto Didžiojo karo muziejaus bei iniciatyvos „Gražinkime Kauną“.

Komanda džiaugėsi dalyvių smalsumu ir negalėjo atsistebėti paviljoną užplūdusių žmonių srautu. Pernai metais „L6“ ekskursijas aplankė maždaug 800 žmonių, o šiemet registracijos lapuose atsirado daugiau nei 1000 pavardžių. Smagu, kad šventė pritraukė ne tik per porą veiklos metų susiformavusį „Ekskurso“ draugų ratą, bet ir gausybę naujų veidų. Kai kuriuos praeivius atsitiktinai patraukė prie Soboro įsikūrusi palapinė, daliai norą pažinti miestą sukėlė draugų pasakojimai, o pirmąkart šiose ekskursijose senų dienų prisiminimus gaivinę Kalifornijos lietuviai teigė iš anksto suplanavę Valstybės šventę paminėti kartu su kitais tautiečiais.

Informaciją apie būsimas ekskursijas galima rasti internetiniame puslapyje www.ekskursas.lt arba Facebook paskyroje.

Projektas iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“.

 

„Ekskurso“ inf.

Lauros Baltkojytės nuotr.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*