Rss Facebook
2017
Gruodis
18
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kauno valstybiniame lėlių teatre – Sankt Peterburgo Didžiojo lėlių teatro spektaklis 0

www.kamane.lt, 2017-04-21
Spektaklio „Šimtas keturiasdešimt dūžių per minutę“ fragmentas. Org. nuotr.

Balandžio 22 d. 12 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre svečiuosis Sankt Peterburgo Didžiojo lėlių teatro trupė su intriguojančio pavadinimo spektakliu – „Šimtas keturiasdešimt dūžių per minutę“. Tai vienas iš renginių, skirtų paminėti Kauno ir Sankt Peterburgo miestų bendradarbiavimo dešimtmetį.

Trečiajame jauno Sankt Peterburgo lėlių teatro režisieriaus Deniso Kazačiuko darbe, pristatytame žiūrovams 2015 m., kuriamas poetiškas pasakojimas apie harmoningą žmogaus ir gamtos santykį bei visatos ritmą, kuriam paklūsta visa, kas gyva. 

Spektaklis skirtas įvairaus amžiaus žiūrovams – suaugusiesiems jis suteiks galimybę pažvelgti į vaikystę tarytum pro rakto skylutę, kur kiekvienas žingsnis tapdavo nuotykio pradžia, pasaulis atrodė beribis ir kiekvienas kelyje rastas mažmožis prilygo lobiui, o vaikams – stebėti savo pasaulį lyg iš šalies.

Kodėl pavadinime minimi 140 dūžių per minutę? Taip plaka naujagimio širdis. Gamtoje daugelis reiškinių taip pat vyksta greitai: kaip padūkę šokinėja pievoje žiogai, pirmyn atgal siuva skruzdės, skraidžioja linksmi drugeliai ir laumžirgiai, kruta vėjo judinami lapai ir plaka vienas kitą nendrių stiebeliai. 

Spektaklio kūrėjai, pasakojantys istoriją apie mergaitę nuo jos gimimo iki tapimo suaugusia, įsitikinę, jog kiekviena būtybė yra unikali ir tobula kaip ir žmogus, tik metams bėgant esame linkę tai pamiršti. Pamirštame ir tai, kad esame tik mažytė visatos dalis, neišvengiamai paklūstanti jos dėsniams.

Spektaklyje nėra žodžių – žiūrovas priima vyksmą scenoje be tekstinės interpretacijos. Tinkamai parinkti gamtos garsai ir muzika leidžia susikurti savitą santykį su pasakojama istorija.

Žinodamas, kaip sudėtinga išlaikyti mažųjų žiūrovų dėmesį, režisierius pasitelkė įvairias raiškos priemones – šešėlių teatrą, šokių elementus ir spalvingas dekoracijas.

Jautrų ir įtaigų vaidinimą režisieriui Denisui Kazačiukui padėjo sukurti scenografė Irina Titovec ir šviesų dailininkė Jana Boicova. Vaidina: Natalija Sizova, Renatas Šavalijevas, Viktorija Sluckaja, Romanas Dadajevas.

Sankt Peterburgo dienų Kaune programą rasite čia.

 

Pagal KVLT inf.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*