Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Ranka pasiekiama gero gyvenimo teorija 0

www.kamane.lt, 2017-07-20

Liepos 23 d. nuo 14 iki 20 val. Babtyno-Žemaitkiemio dvare, gamtos apsuptyje, vyks jungtinis fotomenininko Iridijaus Švelnio ir „Cross the Line“ projektas „Šventė tavo sielai“. Profesionali lektorė Asta Mažeikienė ir I. Švelnys pristatys ranka pasiekiamą gero gyvenimo teoriją. Žmogaus asmenybės laisvė tiesiogiai proporcinga sugebėjimui nugalėti vidinius suvaržymus. „Ši hipotezė įrodyta gyvenimo patirtimi. Mes įrodėme sau, galime įrodyti ir Jums“, – teigia organizatoriai.

Pasak fotomenininko I. Švelnio, „Kiekvienas mūsų turi begalę susivaržymų bei apribojimų. Baimės, tolerancijos, bendravimo, bendražmogiško suvokimo, išprusimo ir kitų aspektų. Tobulumui ribų nėra – kiekvieną kartą galime atrasti susivaržymo ribas, tik kiekviena asmenybė suvokia tai skirtingai. Ką tuo noriu pasakyti? Ogi kasdien įveikus nors kruopelytę vidinių suvaržymų, net nepastebėsime, kaip greit užauginsime brandų ego.

Kaip tai padaryti? Dirbti su savo apribojimais ir suvaržymais. Koks to motyvas? Motyvas – kas kartą įveikę apribojimą bei susivaržymą užauginsite sau didesnius sparnus. Kam to reikia? Kad aukščiau pakiltume. Ar tai gerai? Ar gerai skraidžioti viršum kitų? Kodėl to gali Jums reikėti? Pakilę kuo aukščiau įžvelgsite didesnius sąlyčio, situacijų, tolerancijos, bendraties momentus, ir tai leis Jums priimti tinkamesnį sprendimą. Kuo aukščiau pakilsime, tuo daugiau matysime, kuo daugiau matysime, tuo teisingesnis bei logiškesnis bus Jūsų apsisprendimas.“

I. Švelnys visa tai perteiks per vizualinį aspektą: „Ateikite pasižiūrėti ne į mano kūrinius. Ateikite pasižiūrėti į save, į savo sielą, į savo susivaržymus ir apribojimus, į daugiau nei 6000 nuotraukų, kuriose visa tai pamatysite. Klaidžiodami tamsiaisiais labirintais ir bežiūrėdami pro rakto skylutes į svetimus susivaržymus bei apribojimus, atrasite save. Ateikite ir išsineškite motyvą, kodėl tai turite padaryti ir Jūs.“

Pasak profesionalios lektorės Astos Mažeikienės, „Kartais nuo „niekada“ iki „aš galiu“ tereikia vieno žingsnio. Aš tikiu, kad savo laimes, kaip ir nelaimes, kuriame mes patys. Tai tik susitarimas su savo vidiniu „Aš“. Šiandien tai lyg oras, kuriuo kvėpuoju. Juk tobulėti – nuostabu, tiesiog nuolat reikia su savimi apie tai pasitarti. Šį žingsnį žengiau pati, išdrįsdama atsistoti prieš auditoriją bei išsakyti savo išmintį ir sukauptas per praktiką žinias. Kartais, tereikia mažo pastūmėjimo. Kad ir kaip banaliai tai skamba, juk gyvename tik kartą, o karma mato viską. Verta ir gera daryti gėrį.“

Apie renginio organizatorius

I. Švelnys gyvena ir kuria Kaune. „Šiuo metu savo fotografijos žinias gilinu ir tobulinu Niujorko fotografijos institute. Fotografija domiuosi daugiau nei dvidešimt metų. Šiais metais tai jau šeštoji personalinė paroda. Mano kūryba jau buvo pristatyta Vokietijoje ir Londone. Iš viso esu surengęs 14 personalinių parodų. Fotografija – saviraiška, psichologija – mano kasdienybė, filosofija – mano siekiamybė. Ši triada – tai mano kūrybos ašis. Nekeliu fotoaparato aukštyn ir nespaudžiu mygtuko, jei neegzistuoja visi šie trys dėmenys: fotografija, psichologija, filosofija“, – teigia I. Švelnys.

Pasak menotyrininko bei fotografo Tomo Pabedinsko, „I. Švelnio fotografijų serija ir instaliacija „Apribojimų aspektas“ – tai autoriaus bandymas suvienyti, atrodytų, prieštaringus kūrybos aspektus. Viena vertus, fotografijos prigimtis neleidžia abejoti, kad kiekvienas atvaizdas yra neginčijamas, jame užfiksuotos regimosios tikrovės įrodymas, šviesos sukurtas regimybės materialus pėdsakas. Kita vertus, fotografija I. Švelnio kūryboje nėra vien faktą konstatuojantis atvaizdas. Nors autorius renkasi būtent fotografiją, tačiau sau kelia kūrybinius tikslus, neribojamus vien regimybės įamžinimo: „Padovanoti tai, kas sunkiai apčiuopiama, tai, kas sunkiai pamatuojama, tai, kas neprognozuojama“. Paties autoriaus sukurtos ir fotografijose užfiksuotos kompozicijos yra tik atspirties taškas platesniems apibendrinimams. Autorius kviečia pasižiūrėti į save, į savo sielą, į savo susivaržymus ir pabandyti nugalėti tikrus ar pačių susikurtus apribojimus. Siekis fotografija, kuri savo prigimtimi pirmiausia yra susijusi su akimirkos konkretybe, kalbėti apie filosofinius klausimus ir ieškoti apibendrintų atsakymų lemia ir atitinkamus kūrybinius pasirinkimus. I. Švelnys kuria ne momentinius atvaizdus, bet vaizdines metaforas. Autorius renkasi ne fotografams labiau įprastą stebėtojo ir fiksuotojo, bet vaizdinių kūrėjo ir jų „režisieriaus“ vaidmenį.“

A. Mažeikienė jau aštuonis metus dėsto asmenybę ugdančias paskaitas, kurios pelnyto susidomėjimo susilaukė nuo pat pirmųjų žingsnių. Lemtingas buvusios direktorės pasiūlymas Vilniuje lankyti Sankt Peterburgo koučingo institutą paskaitas pavertė profesionaliais mokymais – nuolatiniais seminarais.

„Koučerio kelias prasidėjo nuo mokymų, kurių metu leidau sau drąsiai pasvajoti, kad noriu būti lektore. Intuicija pakuždėjo, kad mano svajonių veikla – darbas auditorijoje, su žmonėmis. Sakoma: svajokite atsargiai, nes svajonės pildosi. Būtent taip mano norai virto realybe. Esu laiminga turėjusi galimybę baigti koučingo studijas Harmoningos asmenybės institute. Jau studijų metu pasižymėjau kaip itin komunikabili asmenybė, sugebanti rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis. Tai man suteikė drąsos ir pasitikėjimo savimi, pavyko išgryninti savo tikslus ir gyvenimo misiją. Iš karto po studijų baigiau koučerių mokyklą, kur bendraujant su auditorija daug kartų teko peržengti savo baimės ir nepasitikėjimo ribas. Supratau, kad viskas pasiekiama tik siekiant“, – pasakoja A. Mažeikienė.

Renginyje papildomai šią sudėtingą teoremą padės įrodyti ir Donatas Medzevičius (žinomas kaip Medonas), dainuodamas apie mūsų baimes bei apribojimus. Dar vienas gyvas ir įstabus pasirodymas – „Jazzromantika“, kurio programoje skambės romantiška S. Rachmaninovo siuita bei pabaigai džiazas – D. Brubecko siuita dviem fortepijonams, kurią atliks Guodos Indriūnaitės ir Edytos Mydlowskos duetas.

Įrodę teoremą užrašysime savo susivaržymą ar apribojimą ant aitvaro ir su profesionalaus aitvarų meistro Tado Šurkio pagalba paleisime tai vėjais į dangų. Lai skrieja tolyn ir palieka mūsų minčių pasaulį!

Renginyje laukiami ir patys mažiausieji. Renginio metu animatorių komanda „Karalaitės norai“ užsiims mažylių veikla. Profesionalios animatorės visos šventės metu sieks, kad pasakų magijos kupina diena taptų gražiausiu metų atsiminimu. Mažosioms sieloms pradžiuginti į šventę sutiko atvykti viena geriausių vaikų draugių – Gėlių fėja, kuri sieks sužadinti vaikų vaizduotę kūrybiškomis veiklomis – individualiais ir grupiniais užsiėmimais, aktyviomis bei meninėmis veiklomis. Savo vaidmenį šventėje atras tiek mergaitės, tiek berniukai.

Renginio draugai „Šefas ant ratų“ suteiks galimybę pasimėgauti „dūmo kvapo ir skonio“ pietumis, meistrų komanda pasiūlys plačią gamą tobulai ant ugnies iškepto ir aromatingomis žolelėmis pagardinto maisto.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*