Rss Facebook
2017
Gruodis
18
Naujienos
2017 Gruodis
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Paskaita „Rūmų dvaro visuomenė“ Parko galerijoje 0

www.kamane.lt, 2017-12-01

Gruodžio 5 d. 17:30 val. Kaune, Parko galerijoje (M. Valančiaus g. 6) vyks paskaita „Rūmų dvaro visuomenė“, kurioje bus kalbama ir diskutuojama apie tai, kas sudarė Prancūzijos rūmų dvarą ir jo visuomenę.

Tai, ką vadiname ancien regime, t. y. „rūmų dvaru“, yra ne kas kita, kaip nepaprastai išsiplėtę Prancūzijos karalių, jų artimųjų namai ir namų ūkis su visais priklausančiais žmonėmis. Karaliaus viešpatavimas šaliai – tai yra ne kas kita, kaip jo valdžios namams ir rūmų dvarui tęsinys ir papildymas. Liudviko XIV laikais šis procesas pasiekė kulminaciją – jis mėgino savo šalį organizuoti kaip savo asmeninę valdą, kaip rūmų ūkio tęsinį. Galime klausti – kam mums, dabartyje, rūpi suprasti, kodėl ir kaip – šiame rūmų dvare – šimtai ir tūkstančiai žmonių patarnavo, patarinėjo ir sudarė draugiją karaliams, maniusiems, kad neribotai valdo šalį? Nuo karalių valios priklausė šių žmonių likimas, rangas, pragyvenimas, išlikimas arba smukimas, kita vertus, jie save vertė būti vienoje vietoje ir užmegzti tarpusavio ryšius. Rūmų dvaro žmonės ne savo valia susirinko ir pasiliko rūmų dvare, ne laisva valia po tėvų ar motinų susivienijo dukros ir sūnūs.

Pradedant Renesanso laikais, rūmų dvaro reikšmė augo beveik visose Europos šalyse: Prancūzijos rūmų dvaras iš esmės buvo XVII ir XVIII a. Europos rūmų dvaro formos pavyzdys. Taigi, mes apie šį rūmų dvarą kalbėsime todėl, kad neįmanoma suprasti ankstesnės epochos ir jai būdingos visuomenės struktūros, neišsiaiškinus, kas joje sukūrė rūmų dvarą. Galime pasakyti, kad mūsų pačių nacionalinės visuomenės nesuprasime, neištyrinėję proceso, kai vis daugiau žmonių išsikristalizavo „didmiesčių“ pavidalu, taip pat, neįmanoma suprasti ankstesnės visuomenės, neišsiaiškinus, kas joje sukūrė rūmų dvarą.

Paskaitą skaitys hum. m. dr. Jolita Linkevičiūtė-Rimavičienė.

Bilieto kaina: 10 eur.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*