Rss Facebook
2017
Lapkritis
18
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Konkursas „Kauno akcentai“ laukia naujų idėjų 2

www.kamane.lt, 2017-03-03

Visi menininkai ir kūrybiški kauniečiai antrą kartą kviečiami dalyvauti konkurse „Kauno akcentai“ ir savo originaliomis idėjomis papuošti miestą.

Atsižvelgus į praeitų metų patirtį, šiemet siekiama, kad tiek dalyvavimas konkurse, tiek ir laimėjusių projektų įgyvendinimas, būtų kuo sklandesnis ir paprastesnis. Šiemet į konkursą „Kauno akcentai“ bus skelbiami trys kvietimai pagal šias sritis: skulptūrų, dizaino objektų ir šviesos instaliacijų, kurie suteiktų viešosioms erdvėms patrauklumo bei unikalumo. Idėjų autorių nevaržys jokie apribojimai, o konkurse dalyvauti ir miestą papuošti gali visi.  

Pasibaigus vienam kvietimui, eilės tvarka bus skelbiamas kitas. Iki šių metų balandžio 3 d. galioja kvietimas teikti paraiškas pagal sritį „Skulptūrų, kurios suteiktų erdvei patrauklumo ir individualumo, sukūrimas ir įrengimas“.

Šiemet atsisakyta idėjos skirtyti miestą pagal zonas. Idėjas galima siūlyti visoms Kauno viešosioms erdvėms. Skulptūros gali papuošti bet kurią miesto vietą, tačiau didžiausią dėmesį kviečiama atkreipti  į miesto centrą: Naujamiestį (S. Putvinskio g., Trakų g., Vytauto pr., Kęstučio g., Birštono g., Šv. Gertrūdos g., E. Ožeškienės g.) ir Senamiestį (Karaliaus Mindaugo pr., Santakos parke, Šv. Gertrūdos g., Birštono g.).

Taip pat keičiasi ir pati projekto finansavimo tvarka: ji aiškesnė ir lengvesnė. Su konkurso nugalėtoju bus sudaroma Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis. Konkurse nugalėjusias idėjas jų autoriai galės įgyvendinti patys arba patikėti jų realizavimą kitiems profesionaliems. Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama net  iki 100 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Kiek ir kokių meninių akcentų šįmet bus įgyvendinta, paaiškės po idėjų konkurso. Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus. Idėjų įgyvendinimui šių metų miesto biudžete numatyta dvigubai daugiau lėšų – beveik 400 tūkst. Eurų.

Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ ir paraiškos jam pateikimą skelbiama internetinėje svetainėje akcentai.kaunas.lt


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*