Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tapytojos Dalios Kirkutienės paroda „Ne tik juoda balta“ 0

www.kamane.lt, 2017-11-04

Nuo lapkričio 7 d. Kauno miesto muziejuje, Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks tapytojos Dalios Kirkutienės personalinė paroda „Ne tik juoda balta“.

Tapytoja D. Kirkutienė šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje. 1977 m. ji baigė Kulautuvos (Kauno raj.) vidurinę mokyklą. 1985 m. Valstybiniame dailės institute įgijo dailininkės-technologės-tekstilininkės specialybę. Nuo 2004 m. yra surengusi personalinių parodų Kaune, Klaipėdoje, Plungėje. Taip pat dalyvauja pleneruose su profesionaliais menininkais. Nuo 2010 m. D. Kirkutienė priimta į Lietuvos dailininkų sąjungą.

Tapytoja įsiliejo į tapytojų būrį su ryškiu savo braižu. Jos tapyba labai dekoratyvi. Autorė su kiekviena nauja paveikslų banga pateikia naujo žanro ieškojimų.

Apie savo naujų kūrinių ciklą „Ne tik juoda balta“ D. Kirkutienė pasakoja: „Mano paveikslai, sukurti iš tūkstančių mažų kvadratėlių, tapo mano stiliumi, atpažįstamu akimirksniu. Šią vasarą, susiklosčius aplinkybėms, vėl grįžau prie liejimo technikos, kurią buvau įvaldžiusi, liedama ant šilko.  Pasiūlymas sukurti paveikslus statomam Pacų viešbučiui Vilniuje man suteikė begalines galimybes ir laisvę išbandyti save visai kitokiu stiliumi. Drobės didelės, jų daug, dvejoti tiesiog nebuvo kada. Tokiems darbams reikia laisvės ir drąsos, reikia vėjo. Stovėdavau priešais didelę baltą drobę, sutelkdama dėmesį į spalvą ir į vandens tekėjimą lygiu jos paviršiumi... Visos mintys jau rankose... Kartais protas lyg iš šalies stebi jų judesius, valdančius dažų srovenimą pasiūlyta kryptimi. Nebežinau, ar tai jis, ar tik jausmai sudėlioja visas formas, tonus ir pustonius į reikiamas vietas.  Netikiu atsitiktinumais. Už kiekvieno „atsitiktinumo“ – ilgas kelias į tai, kas atrodo kaip stebuklas. Į tai, kas atrodo lengvai ir paprastai, kartais gal net pernelyg atsainiai. Tokia technika atlikti darbai – kupini stebuklų. Gali rasti begalę pasislėpusių figūrų, jie žavūs lengvumu, kartais neišbaigtumu, lyg ne viskas būtų pasakyta, palikta vieta kiekvieno žiūrovo vaizduotei. Šioje parodoje pristatau mažesnius darbus, kuriuos nutapiau jau baigusi užsakymą. Negaliu sustoti – toks įkvepiantis ir užburiantis šis procesas“, – pasakoja tapytoja D. Kirkutienė.

Paroda veiks iki gruodžio 6 d.

Parodos rengėjai – VšĮ „Gabrielės meno galerija“. Parodos partneris – Kauno miesto muziejus.

 

Parengė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*